Arka Kol ( triceps) Geliştiren 5 Temel Hareket

Dumbbell Triceps Extension

 Nasıl Yapılır?

İki dumbell alın ve sehpa üzerine sırt üstü uzanın. Hareketin başlangıcında dumbelleri  yukarıda tutun ve nefes alarak yavaşça kollarınızı başınıza doğru bükün. Başlangıç pozisyonuna nefes vererek dönüş yapın.

DUMBBELL TRICEPS EXTENTION

One Arm Triceps Extension

Nasıl Yapılır?

Kolunuz yukarıda gergin olacak şekilde bir elinizde dumbell ile birlikte ayakta durun veya bir sehpa üzerine oturun. Nefes alarak kolunuzu dumbelle ensenize doğru bükün. Başlangıç noktasına dönerken nefes verin.

ONE ARM TRICEPS EXTENTION

Triceps Pushdown

Nasıl Yapılır?

Kollar dirseklerden bükülü yanlarda, avuç içleri aşağıya bakar şekilde yüzünüz alete dönük olarak durun. Dirseklerinizi vücudunuzdan uzaklaştırmadan ipi aşağı doğru itin. Yukarıda nefes alın ve itiş esnasında nefes verin.

PUSHDOWNS

Reverse Triceps Pushdown

Nasıl Yapılır?

Kollar dirseklerden bükülü yanlarda, avuç içleri yukarı bakar şekilde yüzünüz alete dönük olarak durun. Dirseklerinizi vücudunuzdan uzaklaştırmadan ipi aşağı doğru itin. Yukarıda nefes alın ve itiş esnasında nefes verin.

REVERSE PUSDOWNS

Seated EZ Bar Triceps Extension

Nasıl Yapılır?

Barı üstten tutuşla kavrayın, kollarınızı yukarı düz olarak uzatın. Nefes alarak barı ensenizin gerisine doğru bükerek indirin. Başlangıç pozisyonuna dönerken nefes verin.

SEATED EZ BAR TRICEPS EXTENTION

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir