BAYANLAR İÇİN KICK BOKS UN FAYDALARI

Kick boks son zamanlarda bayanlar tarafındanda oldukça popüler hale geldi. Kick boks’un  faydası ise vücudumuzu şekle  sokması aynı zamanda kendini savunma yetenegini ve özgüven kazanmanı sağlamasıdır.

Derste çok fazla ip atlayacaksınız ve bu harika bir kardiyobasküler egzersizdir. Ayrıca koşu antrenmanı yapmak, kick boksun roundlarında ihtiyaç duyacağınız dayanıklılığı sağlamanıza yardımcı olur.

Kum torbasına vuracaksınız ki bu bir çeşit direnç egzersizidir ve bu da kollarınızı güçlendirecek. İki uçlu torbaya vurmak ve boks eldivenleriyle çalışmak hareketli hedeflerle hedefi vurma egzersizine benzer. Elinizi hızlandıracak ve el-göz koordinasyonunuzu geliştirecektir. Şınav tüm üst vücudunuzu güçlendirecek. Tekme talimleri ise ayak gücünüzü artıracak ve dengenize yardımcı olacak.

Sıkışmalar ve diğer karın bölgesi egzersizleri, karın kaslarınızı güçlendirir. Esneklik de dövüş sanatı çalışan herkes için oldukça önemlidir. Dövüş sanatı guruları yıllarca, tenis ve golf gibi geleneksel spor koçlarının da yaptığı gibi, büyük, güçlü kaslara eşlik eden ve ardından gelen hareket alanını kaybetmek korkusuyla öğrencilerini ağırlık kaldırmaktan kaçınmaları konusunda uyarmıştır. Artık esnemeyi ihmal etmedikçe ağırlık kaldırabileceğinizi, güçlenebileceğinizi, esnekliğinizi sağlayabileceğinizi ya da artırabileceğinizi biliyoruz.

O zaman ne yapıyoruz hemen kick boks derslerimize sizleride bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir