Ön kol Kası ( Biceps ) Geliştiren 5 Hareket

 Barbell Curl 

Nasıl Yapılır?

Hareketi ayakta yapın ve omurganız düz olsun.Barı omuz genişliğinden biraz fazla olacak şekilde tutun. Nefes alarak barı omuz hizasına kadar dirsekleriniz vücudunuzdan uzaklaşmadan kaldırın ve nefes vererek yavaş bir şekilde başlangıç noktasına geri dönün. Burada dikkat etmeniz gereken kalçanız, karnınız ve bel kaslarınızın sabitliğinin bozulmaması gerekmektedir.

BARBELL CURL

 

Concentration Curls

Nasıl Yapılır?

Bir dumbel alarak sehpaya oturun. Kolunuzu bacağınızın iç kısmında dirseğinizle destek alarak yerleştirin ve nefes vererek dumbelı kendinize doğru yaklaştırın. Nefes alarak başlangıç noktasına geri dönüş yapın.

CONCENTRATION CURLS

Hammer Curl

Nasıl Yapılır?

Hareketi ayakta ya da oturarak yapabilirsiniz. Yumruklarınız  içeriye bakacak şekilde dumbelleri tutun.Nefes alın ve dumbelleri omuz hizanıza kadar kaldırın ve nefes vererk dumbelleri aşağı doğru indirin.

HAMMER CURL

Barbell Preacher Curls

Nasıl Yapılır?

Hareketi açılı sehpada yapın.Kollarınızı sehpaya yerleştirin ve göğsünüzü mindere yaslayın. Barı nefes alarak kaldırın daha sonra yavaş bir şekilde nefes vererek barı aşağı doğru indirin. Bu hareketi hem Z bar hemde düz bar ile yapabilirsiniz.

PREACHER CURLS

Reverse Curls

Nasıl Yapılır?

Kollar dirseklerden bükülü yanlarda ve avuç içleri yukarı bakacak şekilde yüzünüz alete dönük olarak durun. Dirseklerinizi vücudunuzdan ayırmadan ipi aşağı doğru itin ve hareket biterken nefes verin.

REVERSE CURLS

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir